top of page

ČTVRT NA SMRT: PREMIÉRA NOVÉHO SINGLUV minulém díle pořadu Naked Man byli již podruhé zástupci kapely Čtvrt Na Smrt - frontman kapely Jan Vacík a bubeník Jirka Sejf.

Čtvrt na Smrt je kapela, která aby se vyhnula složitému procesu žánrového zařazení, vymyslela si vlastní - NEFOLK. Na koncertu uslyšíte líbivé melodie saxofonu, příčné flétny, kytarová sóla Dalibora Hrubeše, souznění bicích Jirky Sejfa a basových linek Kuby Hartmana podpořených cellistou Keishirem Mikawou - virtuózním hráčem Japonské filharmonie. To vše navíc vyzdvihují poetické texty zpěváka a kytaristy Honzi Vacíka, který nám prozradil, že připravované album bude trošku kritizovat morálku dnešní doby.

Kluci nám představili jejich dva nově vydané singly, z nichž jeden, píseň Pohádka, soutěží v hitparádě nejmenovaného rádia a drží se na předních příčkách.

Z připravovaného alba u nás ve studiu zazněly i dvě další pecky, které nejsou zatím k poslechu nikde jinde, než v našem audio-archivu.


Dozvěděli jsme se, že celé druhé album "A Furt To Nestačí" se nahrávalo stejně jako první ve studiu Aluna a uslyšíme na něm i dva nové členy a to saxofonistku Annu Kurkovou a kytaristu Dalibora Hrubeše. S klukama jsme se mimo jiné bavili i o tom, jak vlastně jejich písně vznikají a o čem jsou texty.

Jak už jsem naznačoval, Honza nám prozradil že na novém albu se objeví zejména kritika lidského rozumu a morálky dnešní BLUDNÉ DOBY. Styl skladby některých písní je však velmi zajímavý a to hlavně proto, že vzniká od bicích.

"Honza většinou přinese text a já začnu hrát na bicí" říká bubeník kapely Jirka Sejf.

Píseň má hrubý základ, do kterého se až potom přidávají další nástroje.


Na Křest nové desky "A Furt To Nestačí", která obsahuje třináct nefolkových písní, se můžete přijít podívat do Café v Lese 2. dubna 2022. Večerem bude provázet Anatol Svahilec a můžete se těšit na spoustu zajímavých hostů.


Jako lákadlo na koncert pro Vás máme malou ochutnávku z našeho studia, kde nám zpěvák kapely zahrál písničku živě do éteru.
53 zobrazení
bottom of page