top of page

CIGARETTE PILLOWBAG LIVE: NOVÝ SINGL
V pořadu Naked Man Jimmy Bo zpovídá mladé talentované zpěváky, zpěvačky a muzikanty, kteří ještě nevletěli do spárů komerčního showbusinessu. Jedním z nich je i nadaný songwriter, zpěvák, kytarista a busker.

A co že to je "busker"? To nám sám prozradil Václav Truksa, který vystupuje pod uměleckým jménem Cigarette Pillowbag.

"Busking vlastně znamená hrát na ulici."

A to taky Cigarette Pillowbag dělá. Projel již nespočet evropských měst a k nám do studia přijel už podruhé a to zrovna z Italského Milána, kde myslel, že zůstane o dost déle, ale rozbilo se mu kombo.

A protože Váša hraje na ulici, potřebuje kombo na baterky, které není za pár šušňů a takovéhle specifické zesilovače má málokdo. A když už někdo takový zesík má, jsou to většinou zrovna buskeři, kteří ho nedají z ruky.

Cigarette Pillowbag se musel tedy vydat zpět do Čech a kombíčko nechal opravit. V tu chvíli mu vzniklo pár dnů, kdy jsme ho mohli odchytnout u nás v českém kraji a pozvat ho na rozhovor a následně koncert, který odehrál jako předskokan kapely The Most Naked Men.

V rozhovoru jsme si povídali právě o poslední cestě do Itálie, kam jezdí Václav Truksa zejména v zimních měsících uniknout české zimě.

Cigarette Pillowbag donedávna vystupoval pouze sám a nahrával si svoje singly u sebe v pokojíčku. Aranže písniček připomínají mix kapel Portugal, the Man nebo Tame Impala. Jak budou tyhle aranže znít s celou kapelou? To se zanedlouho dozvíme, protože Cigarette Pillowbag začal zkoušet s dalšími muzikanty. Obsazení by mělo být klasicky s bící soupravou/cajonem, basovou kytarou a sólovou elektrickou kytarou. Celou kapelu projektu si pak můžeme poslechnout v květnu/červnu v Liberci, odkud mladý muzikant pochází.

Nový song All I get, který vychází 13. dubna 2022 na Spotify a všech dalších hudebních platformách, nám zahrál Cigarette Pillowbag jako předpremiéru živě akusticky v našem studiu Rádia In během interview.

Celý rozhovor bude za malou chvíli v našem audio-archivu. Malou ochutnávku z něj pro vás máme tady pod článkem ve videu skrze dvě písně, které u nás zahrál živě.

71 zobrazení
bottom of page