Petr Janda: „První dva týdny na Berklee jsem nezamhouřil oka.“


V pořadu Naked Man se objevil nedávno také mladý umělec, saxofonista a producent Petr Janda.

Jako v každém dílu nekomerčního podcastu Jimmyho Boa „Naked Man“, kde se objevují mladí talentovaní muzikanti, jsme se dozvěděli, jak se Peťa k hudbě dostal. Už jako dítě, a to dítě z muzikantské rodiny, měl k hudební branži blízko. Začal flétnou, ze které postupně přesedlal na klarinet a následně na saxofon. Na konzervatoř se přihlásil ale až po absolvování maturity a z konzervatoře hurá na Berklee.

„O berklee jsme si s Petrem povídali hodně. Zajímalo mě, jak se to má na nejlepší hudební škole světa.“ Komentoval rozhovor Jimmy Bo.


Petr nám prozradil, jak bylo zezačátku těžké se aklimatizovat mezi tolika skvělými muzikanty a s tak náročným rozvrhem:

„Nemohl jsem spát. Pořád jsem v hlavě přemýšlel nad muzikou.“

Nemyslete si však, že by to bylo nepříjemné.

„Jak o Berklee Peťa vyprávěl, měl jsem chuť hned nasednout na letadlo a začít tam na sobě makat jako muzikant. Ale jako neznámý muzikant jsem samozřejmě na letenku neměl peníze. A když mi Peťa prozradil, kolik bych musel dát za školný, bylo mi jasný, že zůstanu ještě na chvíli na konzervatoři.“

Pokud jsi neslyšel pořad Naked Man, kde byl Petr Janda hostem a chceš vědět něco víc třeba o jeho studiu/firmě BLCK Production & Label nebo chceš slyšet poslední pecku, co produkoval, která měla na našem rádiu předpremiéru, tak zapínej pořad Naked Man v našem Audioarchívu.


32 zobrazení